מגזין Haair

בתוך עולם הסרת השיער ישנם המון אופציות ואפשרויות, המגוון רחב ובסוף אתן מבולבלות.
מגזין Haair הסרת שיער – כאן כדי לעשות לכן סדר, ולעזור לכן למצוא את השיטה והחברה הטובה ביותר עבורכן!

פוסטים אחרונים

רוצות עזרה? השאירו פרטים

מאמרים

הסרת שיער לחולי סכרת

כיום רבים הם הטיפולים והאפשרויות השונות להסרת שיער – בין אם בשעווה, אפילציה, גילוח או הסרה בלייזר. שיטות אלו נחשבות לבטוחות עבור נשים וגברים בריאים , אך מה קורה כאשר המטופל אינו בקו הבריאות ולוקה במחלה כרונית כגון סכרת? האם טיפולים אלו נחשבים לבטוחים עבורו או שמא מחלתו עלולה להוות כגורם מזיק בבואו להסיר שיער?

מחלת הסוכרת טומנת בחובה סיבוכים רבים, ביניהם נוירופטיה, רגישות ונגעים בעור, ונזקים לנימי הדם. אי לכך, חולה סוכרת צריך להיות מודע מאוד למצבו הרפואי ולהיזהר מאוד בבואו להסיר שיער מגופו. הבה נעמוד על כל שיטה להסרת שיער ומהם הסיכונים שעלולים להיווצר לחולה הסוכרת המבקש להסיר באמצעותם שיער:

גילוח – השיטה המהירה והנוחה להסרת שיער. שיטה זו נחשבת לבטוחה ביותר עבור חולי הסכרת כשכן היא אינה פוגעת בנימי הדם והיא בסה”כ מסירה את השערה מעל לשכבת העור. עם זאת היא עלולה לגרום ליובש של העור או לחילופין להחמרה במצב קיים לחולי סכרת בעלי פצעים שונים באזור הגילוח.

שעווה – שעווה חמה נצמדת לבסיס השערה ומתקשה סביבה עם התקררותה. בשלב זה מצמידים רצועות בד או נייר הנצמדות לשעווה ומושכים את השערה הנמרטת עד השורש. בתהליך זה עלולים להתפוצץ נימי דם סביב השערה. חולה סוכרת עלול לפתח גירוי או פצע שלא מגליד מפיצוץ נימי הדם ולפתח כיב סוכרתי.

אפילציה – התהליך כולל החדרת מחט חשמלית אל זקיק השערה אשר מחממת את כלי הדם הנמצאים בבסיס השערה עד להמתת הזקיק. זהו תהליך איטי שכן הדקירה נעשית באופן נקודתי עבור כל שערה ושערה. התהליך אינו מתאים כלל לחולי הסוכרת שכן ישנה פגיעה בכלי הדם באופן מכוון . היא עלולה לגרום לכוויות ולכיבים רבים ואף לצלקות על העור.

אינפרא אדום / קרני אור – השיטה עובדת על הרחקת שיער על ידי חימום הזקיק, אידוי שורש השערה והמתתו על ידי חימומו תוך החלשתו. גם בתהליך זה בדומה לתהליך האפילציה ישנה פגיעה בכלי דם ועל כן השיטה אינה מתאימה לחולי הסוכרת.

לייזר – הסרת שיער בלייזר מתבססת על אנרגיית אור הפוגעת בפיגמנט מלנין שנמצאת בשערה. אנרגיה זו מומרת לאנרגיית חום הפוגעת בכלי הדם הנמצאים בשערה והמזינים אותה ובכך השערה מושמדת. הלייזר מחליש משמעותית את שורש השערה וגם במקרה של צמיחה חוזרת, היא חלשה הרבה יותר באופן משמעותי. חולי סוכרת יכולים לעבור טיפול בלייזר רק אם הם מאוזנים כנדרש ואין להם סיבוכי סכרת בעור. כמו כן, שיטה זו עלולה לכאוב יותר לחולה סוכרת בשל הרגישות היתרה בעצבים ונימי הדם. כמו כן, הם חשופים לכוויות ופצעים בעקבות הטיפול וכתוצאה מכך גם לזיהומים ודלקות אשר החלמתם איטית יותר. כמו כן, בשל זרימת דם איטית יותר לנימי הדם ולשכבת העור העליונה, עוצמת הלייזר תהיה נמוכה יותר ועל כן פחות אפקטיבית בתוצאת הסרת השיער.

מרבית המכונים השונים ובעלי המקצוע בעולם האסתטיקה תמיד יבצעו שאלון בריאותי עבור כל מטופל טרם התחלת כל טיפול שהוא. רבים מהם יסרבו לבצע טיפולים בחולי סכרת ועל כן מומלץ ורצוי לגשת לרופא המטפל בטרם פנייה לגורמי המקצוע בהסרת השיער לצורך קבלת אישור והסבר על המצב הרפואי ומה הוא ממליץ.